Aletli Özel Pilates Dersleri

Aletli pilates, hem sportif hem fizik tedavi amaçlı çalışılabilmektedir. Reformer’ın en büyük avantajı hocayla birebir ve tamamen kişiye özel bir program dahilinde çalışarak hareketleri çok daha kontrollü, etkili ve dolayısıyla yararlı şekilde yapabilme imkanı sunmasıdır.

Pilates çalışmalarına başlamadan önce yapılan postürel analiz, kişiye özel bir çalışma programı belirlenebilmesini amaçlar. Bu sayede yapılan çalışmadan alınacak yararları ideal düzeye getirebilmek mümkün olur. Dolayısıyla herkesin kendisine özel bir çalıştırılma şekli vardır.

Aletli Pilates, ortopedik incinme, kronik eklem ağrısı ve omurga rahatsızlıkları gibi fiziksel sağlık sorunları olan bireyler için kişiye özel bir egzersiz programı oluşturulmasına imkan vermesi ve bu sayede düzenli çalışmayla söz konusu sorunların büyük ölçüde giderilmesine yardımcı olması bakımından oldukça önemlidir. Özellikle ileri yaşlardaki ya da fiziksel rahatsızlıkları ve/veya duruş bozukluğu olan kişilerin Pilates makinalarını kullanarak çalışması önerilir.