MEHTAP ÇINAR

Pilates Ve Dans Eğitmeni

MEHTAP ÇINAR

1985 de izmir de doğdu ve ilk üniversitesi bitene kadar yaşamını İzmirde devam ettirdi. İlkokul yıllarında cimnastik sporuna başladi.
2000 yılinda İzmir dans akademisinde modern dansla tanıştı. 2003 yılında Ege Üniversitesi beden egitimi ögretmenliği bölümünü kazanan Mehtap Çinar Ege Üniversitesi cimnastik takıminda yarışırken, modern dans toplulugunda da dansetti ve son 2 yıl bu topluluğun egitmenligini üstlendi.
2004 yılında Türkiye Cimnastk Federasyonundan step aerobik antrenörlüğü belgesini almaya hak kazanıp bu alanda kendini geliştirerek ders vermeye başladı.
2007 yılında aerobik cimnastik hakemliği alarak cimnastik yarışmalarında hakemlik yaptı.
Ege üniversitesinden mezun olduğu 2008 yılında Mimar Sinan Devlet konservatuvarı modern dans bölümünü kazandı.
2010 yılında Amerika ve bütün dünyada geçerliliği olan Peak Pilates egitmenlik sertifikası almaya hak kazanarak reformer ve mat çalışmalarına başladı. Dört yıllik egitim hayatıni tamamlayan Mehtap Çınar 2 senedir Devlet Opera ve Balesi modern dans topluğunda dans ediyor ve çesitli projelerde yer alarak bir yandan da eğitmenliğini sürdürüyor. Hb esfa(europen sport & medical fitness academy) eğitimi alarak kişisel antrenorluk çalışmalarıda yapmaktadır.